امروز : پنجشنبه، 30 شهريور ماه 1396
 
 
آرشیو اخبار
محمدرضا سبزی؛
1396/6/28-13:28:14
سرمایه‌گذاری هویتی
در واقع امروز که از سرمایه گذاری در خصوص نفت و گاز و صنعت ملی سخن به میان می آید، می توان روی دیگری برای این سکه هویتی اقتصادی تعریف کرد
با استقرار دولت دوازدهم و تشکيل کابينه گمانه زني ها در خصوص برکناري يا جابجايي استانداران آغاز شده است.
خلبان شجاعی که با حمله دو فروند جنگنده هم حاضر به تبعیت نشد، نصب العین دشمنان در شجاعت ایرانیان می شود و کشتی همچنان دارد به سمت یمن می رود که روی موج های دریا تماس می گیرند و می گویند به یمن نروید. کشتی وقتی به یمن نرسد، فرقی نمیکند به عربستان برسد یا در آب غرق شود. سبب میشود که خودمان با صدای بلند به جهانیان اعلام کنیم ما ندای مظلوم را شنیدم، مردممان هم کمک کردند، اما کاسه های داغتر از آشی هم هستند که حاضر نیستند وقتی صدای مظلومی بلند شد، به یاری اش بشتابند.
سعید ناصرلویی؛
1396/6/21-9:49:24
"ایستادگی در برابر ظلم، فلسفه عاشورا ست"
وظیفه ی ما دانشجویان مسلمان به عنوان موذن های جامعه با توجه به حدیث "امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: «الرَّاضِی بِفِعْلِ قَوْمٍ كَالدَّاخِلِ فِیهِ مَعَهُمْ؛ كسى که به عمل مردمى راضى باشد، شریك آنها محسوب مى‏شود و برای چنین شخصی دو گناه نوشته می شود: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ وَ إِثْمُ الرِّضَى بِهِ؛ یكى گناه آن عمل و دیگرى رضایت به آن» " ابراز انزجار از این عمل خلاف انسانیت و حمایت قاطع و همه جانبه از مسلمانان مظلوم میانمار است تا بوق های تبلیغاتی غرب را که سکوت اختیار کرده اند را در هم بشکنیم و مظلومیت مسلمانان را به جهانیان نشان دهیم و نقاب از چهره ی مستکبران جهان کنار بزنیم. آری این درس عاشورا ست که در برابر ظلم سکوت نکنیم.
در واقع اقتدارگرایی از سوی اپوزیسیون در قدرت نوعی خشونت بیابانی یا ریاکاری سیاسی است که در برابر افکار عمومی خود را مخالف و مظلوم نشان میدهد و در خفا از تمام ابزارهای قانونی به دست آمده علیه رقبای خود بهره برداری میکنند.
شاید سیاستمداران ما مشکلی را حس می کنند که نه تنها فرهنگ جهاد را ترویج نمی کنند، ته مانده اعتقادی درون کتب درسی را هم کم و زیاد و بعضاً حذف می کنند. سیاست ما مشکلی دارد که در عین حال که قلب مردم با رزمندگان جبهه های حق علیه باطل است به بهانه های واهی کشور های زورمند دست از حمایت مستقیم بر می دارد. شاید سیاستمداران مقصر هستند که با کنایه ، طوری برخورد می‌شود که انگار بسیجیان جان بر کف خارج از چارچوب ها و بدون هماهنگی ها و درخواست ها و ... نظم همه چیز را بر هم زده اند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: شاید برای ما کمی عجیب بود که کشورهای حامیان داعش که بدترین جنایات را مرتکب می شوند امروز دایه عزیزتر از مادر شده و برای مسلمانان میانمار دل می سوزانند اما در واقع ترکیه وعربستان به دستور اربابان خود عمل می کنند، و اگر کمک به مردم میانمار در کشور ما به یک مطالبه عمومی تبدیل شود قطعا جمهوری اسلامی نیز طبق رویه خود به مسئله ورود می کند
یادتان نرود هیچ ظلمی پا برجا نمانده یادتان نرود دنیای ستمگران کوتاه است! و یادمان نرود که هر وقت فرعونی بدنیا آمد در جای دیگری موسایی هم چشم به جهان خواهد گشود.
اگر همین بسیج نباشد که در مساجد با اردوهای جهادی، کورسوی توجه به مستضعفین را در جامعه روشن نگه دارد، دیگر نسل‌های ما را چه کسی یا کدام مرکز برای این آرمان‌ها و خصوصیات تربیت خواهد کرد؟
اینکه چند نفر از مدیران، نجومی بگیر، طلبکار شده و خواستار بازگشت حقوق های نجومی ای که پس داده بودند، شده اند، تاسف بار است. این یعنی اوج وقاحت و مستی اشرافی‌گری.
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10... > >|
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است