printlogo


دکتر علیرضا نادری:
شکست هیمنه آمریکا با شعار الله اکبر
شکست هیمنه آمریکا با شعار الله اکبر
کد خبر: 54139 تاریخ: 1397/8/13 12:57
دکتر علیرضا نادری از دانشجویان حاضر در تسخیر لانه جاسوسی گفت: قبل از عملیات موقع هماهنگی من پرسیدم با چه سلاحی به جنگ با آمریکا می روید گفتند با سلاح پیروزی انقلاب یعنی الله اکبر و همین هم شد و آن کماندو های ورزیده که محافظ سفارت بودند را با همین شعار شکست دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در سالن اجتماعات پردیس خواجه نصیر دانشگاه فرهنگیان کرمان میزبان دکتر علیرضا نادری از دانشجویان حاضر در تسخیر لانه جاسوسی بود.

دکتر نادری ضمن تسلیت ایام اربعین سالار شهیدان اظهار داشت: برای درک چرایی تسخیر باید درآن شرایط قرار بگیرید. ما می دانستیم سفارت هر کشور بخشی از خاک آن کشور است و تجاوز به آن تجاوز به آن کشور است ولی ما در فضایی بودیم که سابقه کودتا علیه دولت مردمی دکتر مصدق را از این سفارت در خاطر داشتیم، دولتی ملی با پشتوانه ی ملت که آمریکا از آن سر دنیا آمد با دارودستهی شعبان بی مخ، دولت را سرنگون و یک دولت جنایتکار را سر کار بیاورد.

نادری در ادامه افزود: ما در همان دوران کودتای پینوشه علیه آلنده در شیلی دیده بودیم، دولتی مردمی که آمریکا سرنگونش کرد ویک جنایتکار را سر کار آورد. وانواع این بحث ها در سراسر جهان که همه زیر سر آمریکا بود. جنگ ویتنام تازه تمام شده بود، از آن سر دنیا رفته بود ویتنام مردم را قتل عام کرده بود و برگشته بود؛ هر جا جنایتی رخ می داد نگاه می کردیم دست آمریکا پیدا بود. که امروز هم ادامه دارد.

این عضو گروه دانشجویان پیرو خط امام تصریح کرد: آمریکا اگر کسی بزرگترین جنایات را انجام دهد ولی با او همسو باشد از آن حمایت می کند، ولی اگر همسو نباشد به راحتی آن ها را نابود می کند، در یمن و سوریه چه خبر چرا آمریکا با این کشتارها کاری ندارد؟

علیرضا نادری در همین رابطه اظهار داشت: مسئله خاشقچی را نگاه کنید یک روزنامه نگار طرفدار حکومت سعودی را بخاطر یک مخالفت کشتند و آمریکایی ها اصلا کاری ندارند. اگر الان کمی سروصدا شده بخاطر شدت رسوایی است نه اینکه فکر کنیم بن سلمان بدون اجازه آمریکا چنین کاری کرده، او در قد و قواره ای نیست که چنین کاری را بدون اجازه آمریکا انجام دهد.

وی افزود: از نظر آمریکا عربستان مثل گاو شیر ده است و مهم نیست برای آن ها که چه کسی در این کشور حاکم باشد مهم این است که این گاو شیرده باشد. در مدیریت استراتژیک برای هر محصول یک چرخه ی عمر داریم که در بهترین حالت محصول به حالتی می رسد که بیشترین بازده را دارد که به آن مرحله گاو شیرده می گویند. اگر در این دوره از محصول استفاده نشود آن محصول غیر قابل استفاده می شود. حالا ببینید ذلت آن ها را که در برابر این توهین مجبورند ساکت باشند.

این عضو گروه تسخیر کننده لانه جاسوسی تصریح کرد: این ماهیت آمریکاست و قابل عوض شدن نیست. این مسئله بین حق و باطل از ابتدای خلقت بشر بوده و ادامه دارد. در دوران همه ی پیغمبران همین مسئله بوده. امام حسین (ع) چکار با مردم کوفه داشت که به این وضع فجیع ایشان را به شهادت می رسانند؟ زمانی که شمر روی سینه امام حسین (ع) نشست ایشان از شمر آب خواست، شاید بپرسید در اینجا آب خواستن از ظالمی که قراره تا چند لحظه دیگر جان شما را بگیرد چه معنایی دارد؟ تنها معنیش اینه که در آن لحظه هم امام به فکر هدایت شمر بود. به فکر نجات دشمن خود بود.

نادری گفت: آمریکا مظهر باطل است و به دنبال نابودی حق است. ماجراهای آخر الزمان را آمریکایی ها خیلی بهتر از ما می دانند. آمریکا سابقه کودتا را داشت و به دنبال توطئه بعد از انقلاب بود. ما کاملا رصد می کردیم و می دیدیم که هر جا توطئه ای است آمریکا در آن دست دارد.

وی افزود: امام  هم متوجه شده بوددند و مدام می گفتند و تاکید می کردند که مردم و بخصوص دانشجویان و طلاب فعالیت خود را بر ضد آمریکا گسترش دهند. شرایط اینطور بود و احساس خطر می کردیم که به زودی اقداماتی انجام می شود.

علیرضا نادری اظهار داشت: قرار بر این شد که روز 13 آبان با ظاهر حرکت به سمت دانشگاه تهران برویم و بین راه وارد سفارت شویم. برای این مسئله برنامه ریزی شده بود و با نماینده امام در انجنن های اسلامی دانشجویان در میان گذاشتیم ولی بقیه افراد به صورت فرد به فرد با خبر شدند بغیر از افراد معتمد کسی از برنامه خبر نداشت. با نماینده حضرت امام که آن زمان آقای موسوی خوئینی ها بودند در میان گذاشتیم وایشان تایید کردند.

این عضو گروه دانشجویان پیرو خط امام تصریح کرد: چهار دانشگاه به طور فعال حضور داشتند، دانشگاه صنعتی شریف مسئول عملیات بود، دانشگاه امیرکبیر مسئول جمع آوری اسناد بود، دانشگاه تهران مسئول تدارکات و دانشگاه شهید بهشتی هم به بقیه کمک می کردند البته چند نفری از دانشگاه های دیگر مثل علم و صنعت هم بودند.

نادری گفت: روز 13 آبان تظاهرات شروع شد و شعار های مختلفی داده می شد تا اینکه جلوی سفارت آمریکا شعارها تبدیل شد به «این لانه ی جاسوسی تعطیل باید گردد». که عکس ها را دیدید چند نفری از دیوار بالا رفتند و با قیچی آرماتور بری زنجیر در را پاره کردند و در باز شد.

دکتر نادری اظهار داشت: وقتی وارد شدیم تمامی محافظان سفارت وارد سفارت شدند که با چند لایه درهای گاو صندوقی بسته می شد. تا آن زمان گاو صندوق های داخل ایران چنین قفل هایی نداشتند ولی در سفارت آمریکا اینچنین بود.

وی عنوان کرد: قبل از عملیات موقع هماهنگی من پرسیدم با چه سلاحی به جنگ با آمریکا می روید گفتند با سلاح  پیروزی انقلاب یعنی الله اکبر و همین هم شد و آن کماندو های ورزیده که محافظ سفارت بودند را با همین شعار شکست دادیم. کماندو هایی که وقتی می خواستیم چشم آن ها ببندیم باید آن ها را به زانو می نشاندیم تا هم قد ما شوند.

این عضو گروه دانشجویان پیرو خط امام افزود: رئیس پلیس آمریکایی از من پرسید که شما چند نفر بودید وارد سفارت شدید؟ من گفتم حدود 500 نفر، از شدت تعجب می خواست بترکه گفت من تنهایی 500 تای شما رو حریفم. ولی همین ها با دو تا الله اکبر بچه های ما رنگ از صورتشان پرید و رفتند داخل و درها را بستند.

دکتر نادری اظهار داشت: اسناد سری و فوق سری کاملا نابود شدند و فقط اسناد محرمانه به دست ما رسید. اسناد سری و فوق سری بطور کامل به آتش کشیده بودند و فقط اسناد محرمانه را داخل خردکن ریخته بودند که توانستیم بازیابی کنیم. همین اسناد محرمانه بیش از 40 جلد کتاب شده که توصیه می کنم حتما آن ها را بخوانید تا متوجه شوید برای چه می گوییم جاسوسخانه و تازه این ها اسناد فوق سری و سری نیست. جالب اینکه این اسناد فقط مال ایران نیست بلکه مربوط به چند کشور همسایه هم می شد که نشان می داد برای کشورهای همسایه هم از داخل این سفارت برنامه ریزی می کردند و اگر این اتفاق نمی افتاد انجام کودتا حتمی بود. شعبان بی مخ ها همیشه بودند و هستند وقتی که می بینید که یک جوان با یک پول اندک می رود دانشمندان هسته ای را به شهادت می رساند پس حتما این چنین افرادی هم بودند که کشور را بهم بریزند و کودتا بکنند.

این عضو گروه تسخیر کننده لانه جاسوسی گفت: آمریکا آن زمان بروبیایی داشت و این 444 روز هیمنه ی  آمریکا را شکست. اگر امروز می بینید که رهبر کره شمالی جلوی آمریکا غرش می کند بخاطر اینه که آمریکا را قبلا یکی شکسته. در کتاب های ما داستانی بود از یک پسر جوان که رفته بود جنگل و دم یک شیر را بریده بود. از او پرسیدند چرا دمش را بریدی؟ گردنش را می زدی. آن جوان گفت گردن شیر را قبلا کس دیگری بریده بود! داستان آمریکای امروز هم همین است، گردن شیر هیمنه آمریکا را قبلا زده اند.

در انتهای مراسم دکتر نادری پاسخگوی سوالات دانشجویان پیرامون تسخیر سفارت و تسخیر کنندگان بود.

در ابتدای این مراسم مسئول پردیس دانشگاه فرهنگیان دکتر صابری ضمن خیر مقدم به دکتر نادری خاطراتی را از دوران انقلاب نقل کرد.

همچنین پیش از سخنرانی دکتر نادری به هنگام سر دادن شعار مرگ بر آمریکا توسط مجری برنامه تعدادی از مسئولان دانشگاه از سالن خارج شدند.

لینک مطلب: http://www.bso.ir/News/54139.html