printlogo


دیدار شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی با استاندار؛
پورمحمدی: تشکل های دانشجویی برای حل مشکلات راه حل ارایه دهند/ سلطانزاده: رسیدگی به مستضعفان اولویت تیم استانی دولت باشد
پورمحمدی: تشکل های دانشجویی برای حل مشکلات راه حل ارایه دهند/ سلطانزاده: رسیدگی به مستضعفان اولویت تیم استانی دولت باشد
کد خبر: 55539 تاریخ: 1397/11/8 09:08
استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتظار من از تشکل های دانشجویی ارایه راه حل برای مشکلات استانی است که می باید این تشکل ها هرچه سریع تر در این مسیر فعال شوند و نقش آفرین باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی صبح امروز با محمدرضا پورمحمدی استاندار جدید آذربایجان شرقی دیدار کردند. در ابتدای این دیدار محمدرضا سلطانزاده، مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ضمن تبریک انتصاب استاندار برای وی آرزوی موفقیت نمود و در ادامه با تبیین وضعیت کنونی استان و برخی محرومیت ها گفت: امید داریم و خواستاریم که تیم استانی دولت در دوره جدید سیاست های خود را در مسیر خدمت به محرومان و مستضعفین بنا کند و حل مشکلات این قشر را اولویت بداند که اگر این چنین نباشد ما در مسیر انقلاب اسلامی حرکت نکرده ایم.

در ادامه مهدی نیرومند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با اشاره به نگاه فرادانشگاهی بسیج دانشجویی به عنوان یک تشکل انقلابی و بیان برخی مشکلات جامعه به دلیل عدم ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: از جنابعالی به عنوان یک شخصیت دانشگاهی انتظار داریم که ارتباط صنعت با دانشگاه را اولویت قرار داده و با حل این مساله در استان، آذربایجان شرقی را به عنوان الگوی ارتباط صنعت و دانشگاه ارایه نمایید.

هادی حنیفی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز طی سخنانی با اشاره به ظرفیت بسیج دانشجویی در زمینه های مختلف گفت: پیشنهاد می شود این جلسات ادامه داشته باشد و شما می توانید با توجه به سابقه همکاری و شناخت خود از بسیج دانشجویی کمک های موثری جهت حل مشکلات دریافت کنید.

در ادامه جلسه سعید محمدیان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ضمن اشاره به اهمیت مساله شفاف سازی در امور کشور گفت: استانداری آذربایجان شرقی به عنوان نهاد ناظر بر شوراهای شهر می باید مصوبات این نهاد شهری را زیر نظر داشته و از بروز فساد در سیستم مدیریت شهری جلوگیری کند.

وی در ادامه توجه به حل مشکل حاشیه نشینی را خواستار شد و این مساله را بستر اکثر مشکلات و بزه های اجتماعی دانست که در صورت عدم توجه کافی به مساله شکاف های اجتماعی تشدید و هزینه ساز خواهند شد.

در پایان جلسه استاندار آذربایجان شرقی ضمن تشکر از ابراز لطف و نظرات حاضران در جلسه گفت: با توجه به اینکه بنده فردی دانشگاه هستم  بر همین اساس تفکر دانشگاهی در استانداری حاکم خواهد شد تا بتوانیم مشکلات استان را با این دید حل کنیم که اگر نتوان مشکلات را با این نگاه سر و سامان داد، دید جامعه نسبت به جامعه دانشگاهی تغییر خواهد کرد.

وی افزود: انتظار من از تشکل های دانشجویی ارایه راه حل برای مشکلات استانی است که می باید این تشکل ها هرچه سریع تر در این مسیر فعال شوند و نقش آفرین باشند.

 

لینک مطلب: http://www.bso.ir/News/55539.html