printlogo


اردوهای جهادی برای کمک به توسعه کشور بسیار ضروری است
اردوهای جهادی برای کمک به توسعه کشور بسیار ضروری است
کد خبر: 66923 تاریخ: 1398/2/22 09:13
مهدی تقی زاده مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان کرمان: اردوهای جهادی علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت جوانان باعث آشنایی دانشجویان با فرهنگ کار، خدمت رسانی و فعالیت گروهی می شود که برای کمک به توسعه کشور بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مهدی تقی زاده مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان کرمان در مصاحبه ای که به مناسبت روز بسیج سازندگی با خبرنگار ما داشت ضمن گرامیداشت این روز گفت: مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به اردو های جهادی دارند و همواره خواستار تداوم و توسعه این اردو ها شدند.

وی افزود: رهبر انقلاب این اردوها را عامل خودسازی، آشنایی با فضای جامعه، خدمت به محرومین و تمرین زندگی دانستند و در جای دیگر این اردوها را بسیار ارزشمند خواندند.

تقی زاده در مورد اهداف دیگر این اردوها اظهار داشت: اردوهای جهادی علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت جوانان باعث آشنایی دانشجویان با فرهنگ کار، خدمت رسانی و فعالیت گروهی می شود که برای کمک به توسعه کشور بسیار ضروری است.

مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان کرمان خاطر نشان کرد: علاوه بر بحث سازندگی مناطق محروم، مهمترین هدف این اردوها آماده کردن دانشجویان برای ساختن ایران اسلامی است.

وی جو صمیمی حاکم بر اردوها را عامل جذابیت آن عنوان کرد و افزود: اردوهای جهادی استان کرمان در عرصه های مختلفی همچون فرهنگی، عمرانی، اشتغال زایی، بهداشت و درمان و کمک به مردم گرفتار بلایای طبیعی بطور مداوم در حال انجام است.

تقی زاده با اشاره به وقوع سیل در شمال و غرب کشور و همچنین مناطقی از استان کرمان گفت: از ابتدای امسال حدود 150 نفر از جهادگران با تجهیزات کامل از جمله تجهیزات کامل پزشکی برای تیم بهداشت و درمان عازم خوزستان و پلدختر شدند.

وی افزود: در مجموع حدود 300 نفر از جهادگران از ابتدای امسال به مناطق محروم استان اعزام شدند که 2 گروه جهت مناطق سیل زده، 2 گروه برای مبارزه با ملخ ها و بقیه جهت امور سایر امور ذکر شده اعزام شدند.

مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان کرمان آموزش را مهمترین رویکرد جهادگران دانست و تصریح کرد: آموزش مردم برای بی نیاز شدن از کمک در بخش های مختلفی همچون فرهنگی، عمرانی، اشتغال زایی و بهداشت انجام می شود.

 

انتهای پیام/

لینک مطلب: http://www.bso.ir/News/66923.html