printlogo


معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد علیه السلام در آئین اعزام دانشجویان برادر دوره خط امام استان هرمزگان:
ما باید بتوانیم نظامات خاص انقلاب اسلامی را در زمینه های مختلف ایجاد کنیم
ما باید بتوانیم نظامات خاص انقلاب اسلامی را در زمینه های مختلف ایجاد کنیم
کد خبر: 68113 تاریخ: 1398/5/22 15:59
روز سه شنبه 22 مرداد و در آئینی با حضور سرهنگ پاسدار حسن صنعتکاران معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد علیه السلام و دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حدود 70 نفر از دانشجویان برادر دانشگاه های استان به دوره خط امام استانی در مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /معاون هماهنگ کننده ی سپاه امام سجاد هرمزگان در این آئین گفت: برای عملیات در جنگ سخت باید جمع آوری اطلاعات، طراحی عملیات، تمرین عملیاتی و درنهایت در زمین واقعی عملیات انجام شود و این امر در جنگ نرم به مراتب اهمیت بیشتری دارد.

سرهنگ پاسدار حسن صنعتکاران عنوان داشت: ما برای انجام عملیات باید آدم تربیت کنیم برای جنگ سخت دانشگاه های نظامی این وظیفه ی مهم را برعهده دارند و دوره ی خط امام مصداقی برای آموزش در حوزه جنگ نرم است.

وی با اشاره به حدیث علوی که فرمود کسی که به هنگام یاری ولی(رهبر) خود بخوابد با لگد دشمنش از خواب بیدار می شود ادامه داد: آیا ما در مباحث مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... مانند جنگ سخت موشک های تدافعی و تهاجمی داریم؟

معاون هماهنگ کننده ی سپاه امام سجاد هرمزگان گفت:ب رای عملیات در این زمینه ها ممکن است بستر فراهم بوده یا فراهم نباشد و شما باید آن را فراهم کنید همانطوری که در جنگ تحمیلی فراهم نبود و با تلاش و همت حتی تا تولید موشک های رادار گریز رسیده ایم.

وی با طرح سوال اینکه پس از انقلاب اسلامی چه چیزی در مباحث بهداشتی، آسیب های آن را کم کرد و بسیاری از مرگ و میرها را کاهش داد گفت: نظام بهداشتی مختص انقلاب اسلامی به نام خانه های بهداشت بود که پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی این اتفاق را رقم زد.

صنعتکاران تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی تا زمانی که با وزارت کشاورزی ادغام نشده بود از نظامات خاص انقلاب اسلامی است. و ما باید بتوانیم نظامات خاص انقلاب اسلامی را در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... ایجاد کنیم پس باید بتوانیم تولید علم کنیم و در عرصه های مختلف، خرمشهرهای مربوط به آن را فتح کنیم.

وی در پایان به به یکی از محوری ترین نظامات اسلام اشاره کرد و گفت: یکی از نظام های اسلام مسجد است که نیازهای مختلف مردم در زمینه های گوناگون باید در آن پاسخ  داده شود و باید با این نگاه وارد علوم مورد نیاز انقلاب شد.

در این مراسم هم چنین دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سخنانی بر اهمیت دوره های تربیتی هم چون خط امام بسیج دانشجویی تاکید کرد و اذعان داشت: به روحیه اخلاص و شور و نشاط جوانی شما غبطه می خورم.

عارف رئوفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان در ابتدای این مراسم به تشریح چرایی دوره خط امام استانی و مولفه های برگزاری آن در مشهد مقدس تغییرات رویکردی و هدفمندی آن پرداخت.

لازم به ذکر است در دهمین دوره خط امام استانی بسیج دانشجویی در مشهد مقدس با میزبانی و طراحی ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان، از 23 تا  29 مرداد حدود 150 نفر از دانشجویان دانشگاه های استان به تفکیک خواهر و برادر، مبانی اندیشه اسلامی را در کارگاه های دانشجو محور و با رویکرد حل چالش های نظام جمهوری اسلامی آموزش خواهند دید که به همین منظور در روز 22 مرداد از بندرعباس اعزام و 30 مرداد به استان باز خواهند گشت.

لینک مطلب: http://www.bso.ir/News/68113.html