printlogo


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا:
تنها راه پیروزی در جبهه های مقابله با استکبار جهانی، اطاعت از ولایت فقیه است
تنها راه پیروزی در جبهه های مقابله با استکبار جهانی، اطاعت از ولایت فقیه است
کد خبر: 69143 تاریخ: 1398/8/13 18:35
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا، مهدی انصاری، به مناسبت ١٣ آبان ماه، پیش از خطبه های نمازجمعه سخنرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مهدی انصاری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا  پیش از خطبه های نمازجمعه، متنی به مناسبت ١٣ آبان ماه قرائت کرد. متن این سخنرانی به شرح زیر است:


(وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعدَ الَّذِی جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِیٍّ وَلاَ نَصِیرٍ : و هرگز یهودیان و ترسایان از تو راضى نمى‏شوند، مگر آنکه از کیش آنان پیروى کنى. بگو: «در حقیقت، تنها هدایتِ خداست که هدایت [واقعى‏] است.» و چنانچه پس از آن علمى که تو را حاصل شد، باز از هوس هاى آنان پیروى کنى، در برابر خدا سرور و یاورى نخواهى داشت. ) (البقرة آیه 120)

13 آبان این یوم الله اکبر بی شک یادآوار خاطرات تلخ و شیرینی است که در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران اسلامی ثبت گشته و به عنوان نقاط روشنی جهت باز یادآوری جراحت های این ملت از جانب استکبار جهانی تعظیم میشود.

13 آبان ماه سال روز اتفاقاتی بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است روز تبعید امام امت از بین مردم  در سال 43است امامی که ننگ کاپیتولاسیون را برای ملتش نپذیرفت و عزت را خرید.

13 آبان سالروز نقش آفرینی نوجوانان دانش آموز در مواجهه با استکبار جهانی است 13 آبان سال 57 در حافظه تاریخ بخاطر به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان و دانشجویان توسط دست نشانده های آمریکا در این کشور خواهد ماند.

و اما 13 آبان 58  سالروز شکستن ابهت ایدئولوژیک آمریکا با فروپاشی مرکز جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی نقطه عطف مواجهه مستقیم با آمریکا است که معمار کبیر این انقلاب حضرت امام روح الله به نیکی ام را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول برشمردند که خود حاوی بسی پیام هست.

البته در این مسیر پر افتخار طی شده توسط ملت برگهای زرین استقامت دانش آموزان و دانشجویان با تاسی از منش و منویات امام راحل همچون 13 آبان ماه  های گذشته بیش از این تکرار خواهد شد.

امروز و بعد از چهل سال مقابله انقلاب اسلامی با زیاده خواهی استعمار و استکبار ، از طرفی قدرتمند شدن و استقلال روز افزون انقلاب اسلامی را در پی داشته و در جبهه مقابل افول قدرت پوشالی قلدر مآبان  را رقم زده است طوری که می توان فلاکت بارترین حال و روز آمریکا را در جهان امروز دید .

استعمار نو به روزی دچار شده است که دیگر در کشور های منطقه او را راه نمی دهند طوری که 500 سرباز خود را گاهی از سوریه به عراق منتقل می کند و گاهی از عراق به افغانستان ...

افول استعمار نو به مرحله ای رسیده است که سران کشور های عربی در جلسات مخفیانه خود ، از اعتماد و امیدی که به آمریکا داشته اند و پشت آنها را خالی کرده است پشت دست خود را می گزند.

استعمار نو به مرحله ای از افول رسیده است که برای القای ابر قدرتی خود دست به دامن شو های تبلیغاتی و سناریوهای  هالیوودی همچون کشتن بن لادن و ابوبکر البغدادی و انداختن آنها به دریا می شود در حالی که در وسط میدان رزم ،مردم کشور ها با میوه های گندیده ، نیرو های آمریکایی  را برای خروج از کشورشان بدرقه می کنند.

استعمار نو به مرحله ای از افول رسیده است که برای تشکیل اعتلاف های بین المللی فقط از حمایت استرالیا و عربستان و اسرائیل برخوردار است، رژیم هایی که حتی برای تامین آب خوردن مردمانشان وامانده اند ...

استعمار نو به مرحله ای از افول رسیده است که در جبهه جنگ نرم و رسانه ای و اطلاعاتی نیز آنقدر با شکست های مفتضح روبرو شده ، که منفعلانه ارتباط خود با مهره های سوخته رسانه ای خود را  کتمان می کند .

اما این پایان راه نیست و در ادامه راه مبارزه با استکبار و در مواجهه با پیکر نیمه جان آمریکا  ذکر چند نکته حائز اهمیت است ...

بی شک تنها راه پیروزی در جبهه های مقابله با استکبار جهانی و عوامل دست نشانده اش در منطقه، اطاعت از ولایت فقیه خواهد بود و راهی جز این و جایگزین آن وجود نخواهد داشت .وحدت، قدرت، عزت ، سیاست، معنویت و پیشرفت کشور همه و همه مرهون اطاعت از ولایت  است و منویات رهبر معظم انقلاب می بایست سرلوحه همه ابعاد مدیریتی، نظارتی و تصمیم گیری کشور قرار گیرد. 

همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بیان فرمودند ،«درتمام این چهل سال ، تسلیم ناپذیری و صیانت و پاسداری از انقلاب و عظمت و هیبت الهی آن و گردن برافراشته ی آن در مقابل دولتهای متکبر و مستکبر ، خصوصیت شناخته شده ی ایران و ایرانی به ویژه جوانان این مرزوبوم به شما می رفته است ». امروز نیز درآغاز چهل ساله دوم انقلاب ،فرمول  استمرار ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی راه حل بسیاری از مشکلات و واماندگی های داخلی و آغاز فروپاشی پیکره استعمار جهانی خواهد بود  ان شاالله

اغتشاشات رخ داده در کشور های عراق و لبنان نشان ازاستیصال استکبار جهانی و عمال منطقه ای خود و عمق اثر فتح الفتوح های جبهه مقاومت  بر پیکره استکبار  است وبه حول و قوه الهی و با تدبیر مسئولین این کشور ها ، بی شک  آزمون فتنه کنونی همچون فتنه های سه دهه گذشته در انقلاب اسلامی ایران ، منتج به افزایش بصیرت ، دشمن شناسی و فهم عمومی مردم نسبت به حرکت عظیم  مجاهدان جبهه مقاومت خواهد شد.

آویزان شدن به کشور های استعمار گر اروپایی و آمریکا، نه در شان جایگاه بین المللی انقلاب اسلامی است و نه در شان ملت بزرگ ایران ..چشم دوختن و دل بستن به کاسه خالی کد خدای بی خدای گرسنه جز سختی و مشقت روز افزون برای مردم  هیچ عایده ای ندارد سالهاست که این اعتماد بیهوده به غرب فرصت های بی شماری در پیشروندگی انقلاب اسلامی  را سوزانده است. اما انگار عده ای در داخل کشور همچنان مهو جمال غرب شده اند و خیانت های بی حد و حصر آمریکای جهانخوار را در حق این ملت نمی بینند. به راستی که رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیک فرمودند: آنان که خواب آمریکا می بینند خدا بیدارشان کند.
 
راهبرد مسئله محوری و حل چالش های اصلی نظام به دست جوانان اندیشمند انقلابی  آن هم با تشکیل کارگروه های تخصصی و پژوهش محور و با رویکرد مطالبه گری، راهبردی کارا در پیشبرد انقلاب اسلامی خواهد بود هر چند به مزاق برخی مسئولین معلوم الحال ذوب در غرب خوش نیاید. ضمن انتظار از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در راستای نیل به اهداف و ارمان های والای انقلاب اسلامی، از جوانان انقلابی نیز انتظار می رود بار سنگین مدیریت جهادی  کشور را در همه جبهه ها به دوش کشیده و خستگی ناپذیر راه توسعه انقلابی را طی کنند.

به فضل الهی ان شاءالله در آینده ای نه چندان دور و به زودی ثمر و میوه تاریخی مقاومت ملت ایران را با نابودی و انزوای جبهه استکبار در همه زمینه ها شاهد خواهیم بود و پیشبرندگی این انقلاب اسلامی و واسپاری علم آن به منجی عالم بشریت را ایستاده نظاره خواهیم نمود.
ان شاءالله
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

لینک مطلب: http://www.bso.ir/News/69143.html